OKULLARARASI SPOR YARIŞMALARI GSGM TARAFINDAN DÜZENLENECEK. Türkiye Şampiyonaları Utem / İzmir’de

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan İşbirliği Protokolü gereğince Okulararası Yarışmalar ve Türkiye Birincilik Yarışmaları Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığı’nın bünyesinde oluşturulan Okul Sporları Şube Müdürlüğü’nün  koordinasyonunda gerçekleştirilecektir.

Geçmiş yıllarda Milli eğitim Bakanlığı bünyesindeki OBESİD = Okul İçi Beden Eğitimi Spor ve İzcilik Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve illerde Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Spor Şube  müdürlüğü kontrolünde oluşturulan Lig Heyetleri tarafından organize edilen il faaliyetleri bundan böyle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından oluşturulacak  “İl Okul Sporları Organizasyonu Tertip Komitesi ” tarafından gerçekleştirilecektir.  İl Okul Sporları Organizasyonu Tertip Komitesi; Gençlik ve Spor İl Müdürü Başkanlığında; İl Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcısı veya Spordan Sorumlu Şube Müdürünün yardımcılığında; Gençlik ve Spor Şube Müdürü, Okul Sporları Federasyonu İl Temsilcisi, İl Beden Eğitimi öğretmenleri Koordinatörü,  Branş il Temsilcisi  Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen Beden Eğitimi Öğretmeninden oluşacak.

YILDIZLAR VE GENÇLER KATEGORİSİNDE YAPILACAK OLAN TÜRKİYE ŞAMPİYONALARI İZMİR / ULUSAL TENİS EĞİTİM MERKEZİNDE YAPILACAKTIR.

Okullararsı tenis il ve Türkiye şampiyonaları dört senedir yapılıyor. İlk üç sene Türkiye Şampiyonaları İzmir / Utem’de yapılmışdı.

GENÇLİK VE SPOR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN YAYINLANAN TÜRKİYE BİRİNCİLİKLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR AŞAĞIDADIR
 

TENİS TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ
TENİS AÇIKLAMALAR

1- Okullar arası Türkiye Tenis Birincilikleri; Yıldızlar (Kız-Erkek) ve Gençler (Kız-Erkek) kategorilerinde yapılacak olup, küçükler kategorisinde ise sadece mahallinde şenlik şeklinde yarışmalar yapılacaktır.

2- Gençler kategorisinde Türkiye Birincisi olan (kız-erkek) takımlar Ülkemizi 14–21 Mayıs 2011 tarihinde Fransa’da yapılacak olan Dünya Liseler Tenis Şampiyonasında temsil edeceklerdir.

3- Okullar arası Gençler ve Yıldızlar (ayrı ayrı) Türkiye Tenis Birinciliği Takım Yarışmalarına katılacak iller 17 Aralık 2010 tarihine kadar Türkiye Birinciliğine katılıp katılmayacaklarını GSGM Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığına bildireceklerdir. Bu tarihten sonra gelecek katılım ve başvurular dikkate alınmayacaktır. Yarışma talimatları başvuru yapan illerin toplamına göre hazırlanıp sonrasında ilan edilecektir. Yukarıda verilen tarih sonrasında başvuru yapacak illerin takımları yarışmalara alınmayacaktır.

4-      Yarışmalara katılacak Gençler ve Yıldızlar kategorisindeki takımlarda uyulması gerekli hususlar aşağıda verilmiştir. Bu kurallara uygun takım oluşturmayan okulların yarışmalara katılımlarına izin verilmez.

5-      Doğum Tarihleri

Yıldızlar Kategorisi

1997-1998

Gençler Kategorisi

1994–1995-1996-1997

doğumlu öğrenciler yarışmalara katılacaklardır.

6-      Ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören 1997 doğumlu öğrenciler de terfi ederek yarışmalara katılabilir.

7-      Gençlerde; Takımların oyuncu listesinde en az 4, en çok 6 oyuncu yer alabilir. Oyuncu sayısı 4’den daha az olan takımların başvuruları kabul edilmez.

8-      Yıldızlarda; Takımların oyuncu listesinde en az 2 en çok 4 oyuncu yer alabilir.


                   

9-      Yarışmalara katılacak takımlara yapılacak Ödemeler;

Gençler kategorilerinde(kız-erkek) takımlar da yer alan 6 sporcu 1 idareci veya çalıştırıcıya yasal harcırahları ödenir.

Yıldızlar kategorilerinde (kız-erkek) takımlar da yer alan 4 sporcu 1 idareci veya çalıştırıcıya yasal harcırahları ödenir.

10 – Ödemeler bir gün geliş, bir gün teknik toplantı, yarışma günleri ve bir gün dönüş

olarak yapılacaktır.

Okullar arası İl Birinciliği yarışmaları 2009–2010 eğitim öğretim yılındaki statüde yapılarak sonuç bildirim tarihlerine kadar İl Okul Sporları Organizasyonu Tertip Komitesi  tarafından, GSGM Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 0312 434 37 89 no’lu faksına ve / veya sfokulsporlari@gsgm.gov.tr  elektronik adresine sonuçlar bildirilecektir.

 

 

YILDIZLAR KIZ – ERKEK TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

 

YARIŞMA

TENİS

YILDIZ KIZ-ERKEK TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

BRANŞ

TENİS

KATEGORİ

YILDIZLAR

YARIŞMA TARİHİ

09–13 MAYIS 2011                                                      

SONUÇ BİLDİRME TARİHİ

11 NİSAN 2011


YARIŞMA MERKEZİ

İZMİR

 

AÇIKLAMALAR

Yıldız kızlarda İstanbul 3, Ankara 3, İzmir 3, Antalya 2 takım kontenjanı bulunmaktadır.

Yıldız erkeklerde ise İstanbul 3, Ankara 2, İzmir 2, Antalya 2, Adana 2 takım kontenjanı bulunmaktadır. 


Bu yarışmalara mahalli yarışmalarını; okul spor kulüpleri yönetmeliği, spor yarışma yönergesi ve lisans yönergesi hükümleri çerçevesinde yaparak sonuçlarını takvimde belirtilen tarihe kadar GSGM Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığına bildiren aşağıdaki yazılı illerin (kız-erkek)okul takımları katılacaktır.

GENÇLER KIZ – ERKEK TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

YARIŞMA

TENİS

GENÇLER KIZ-ERKEK TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİ

BRANŞ

TENİS

KATEGORİ

GENÇLER

YARIŞMA TARİHİ

28 MART – 01 NİSAN 2011

SONUÇ BİLDİRME TARİHİ

18 MART 2011

YARIŞMA MERKEZİ

İZMİR

 

AÇIKLAMALAR

Genç kızlarda İstanbul 3, Ankara 2, Adana 2, İzmir 2, Antalya 2 takım kontenjanı bulunmaktadır.

Genç erkeklerde Ankara 3, İstanbul 3, İzmir 2, Adana 2 takım kontenjanı bulunmaktadır.


Bu yarışmalara mahalli yarışmalarını; okul spor kulüpleri yönetmeliği, spor yarışma yönergesi ve lisans yönergesi hükümleri çerçevesinde yaparak sonuçlarını takvimde belirtilen tarihe kadar GSGM Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığına bildiren aşağıdaki yazılı illerin (kız-erkek)okul takımları katılacaktır.

AÇIKLAMALARI WORD FORMATINDA ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ : MEB IL tenis 

Share Button